Delar av servis Rörstrand

Delar av servis Rörstrand
Delar av servis Rörstrand
Delar av servis Rörstrand
Delar av servis Rörstrand
Delar av servis Rörstrand
Delar av servis Rörstrand
Delar av servis Rörstrand
Delar av servis Rörstrand

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

SERVIS, delar av servis, 6 dlr, Rörstrand, dekor med gröna bladslingor, jugend, 1900-talets första del, bestående av: 5 serveringsfat (längd 25-38 cm), soppterrin (höjd ca 23 cm, längd 33 cm)

Bruksslitage, små nagg förekommer

817289

2020-09-27