Bordslampa AJH 5
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, AJH 5, 1900-talets andra hälft, i form av en snäcka, delvis mässing, justerbar, höjd ca 39 cm,
VÄGGLAMPA, möjligen Orrefors, glas och vitlackerad plåt, höjd 35 cm, bredd ca 15 cm
Bruksslitage, ytmärken, mindred nagg
817439
2020-09-27