Bordslampa AJH 5

Bordslampa AJH 5
Bordslampa AJH 5
Bordslampa AJH 5
Bordslampa AJH 5
Bordslampa AJH 5
Bordslampa AJH 5
Bordslampa AJH 5
Bordslampa AJH 5

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, AJH 5, 1900-talets andra hälft, i form av en snäcka, delvis mässing, justerbar, höjd ca 39 cm,
VÄGGLAMPA, möjligen Orrefors, glas och vitlackerad plåt, höjd 35 cm, bredd ca 15 cm

Bruksslitage, ytmärken, mindred nagg

817439

2020-09-27