Berndt Friberg stengods Gustavsberg

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas, Gustavsberg, stengods, i form av ägg, blå harpälsglasyr, signerad Friberg samt med Studiohanden, höjd ca 10 cm, diameter ca 6,5 cm

Obetydligt slitage

817461

2020-10-05