Väggpendyl Beurling

Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, gustaviansk, urtavla med romerska siffror, märkt Beurling Stockholm, träskuren dekor, förgylld och bronserad, träskuren dekor, höjd 54 cm

Nyckel och pendel finns, dekor skador

817587

2020-10-26