Ett par terriner, Rörstrandia, 1900-talets mitt
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRINER, 1 par, "Rörstrandia", modellen tillverkad på Rörstrand, flintgods, 1900-talets mitt, handmålad dekor, s.k. Hausmalerei daterat 1956-1958, lock med dekor av fåglar, höjd 21, längd 30 cm vardera
Enstaka krackelyr
817698
2020-10-07