Ett par terriner, Rörstrandia, 1900-talets mitt

Klubbat för:

11 500 SEK

2 000 SEK

TERRINER, 1 par, "Rörstrandia", modellen tillverkad på Rörstrand, flintgods, 1900-talets mitt, handmålad dekor, s.k. Hausmalerei daterat 1956-1958, lock med dekor av fåglar, höjd 21, längd 30 cm vardera

Enstaka krackelyr

817698

2020-10-07