Skåp
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, nyrenässans, 1800/1900-tal, tvådelat, luckor med bakomliggande hyllor samt över och under lådor, intarsia i bl a ek, skuren dekor, nyckelplåtar och handtga i mässing, 1 nyckel medföljer, höjd ca 170 samt 95x46 cm
Proveniens: Carl von Essen
Nyckel går bara till luckorna, fanérskador på luckorna, nyckelplåten sitter lös, bakstycket sitter lösst i ena änden, bruks och åldersrelaterta slitage
817735
2020-10-03