Skåp

Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅP, nyrenässans, 1800/1900-tal, tvådelat, luckor med bakomliggande hyllor samt över och under lådor, intarsia i bl a ek, skuren dekor, nyckelplåtar och handtga i mässing, 1 nyckel medföljer, höjd ca 170 samt 95x46 cm

Proveniens: Carl von Essen

Nyckel går bara till luckorna, fanérskador på luckorna, nyckelplåten sitter lös, bakstycket sitter lösst i ena änden, bruks och åldersrelaterta slitage

817735

2020-10-03