Matsalsgrupp rokokostil

Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil
Matsalsgrupp rokokostil

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATSALSGRUPP, rokokostil, 1900-tal, 11 delar, bestående av: 1 bord med tre iläggsskivor, 8 stolar samt 2 karmstolar med svängda kopplade ben med H-kryss samt genombrutna balusterformade ryggbrickor, vitmålade med textilklädda sistar, sitthöjd ca 44 cm, mått på bord, höjd ca 76, 136x100, med tre iläggsskivor 32x100 vardera

Senare bemålning, smärre bruksslitage

817774

2020-09-28