Ljusstakar
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
LJUSSTAKAR (7) 1700-1800-tal, 1 par i tenn, 1 par i mässing samt 1 ensam i tenn och 2 ensama i mässing/brons, höjd mellan ca 8,5-13 cm
Proveniens: Mårbacka Gästgivaregård i Norra värmland.
Bruks och åldersrelaterat slitage
817952
2020-10-05