Ansikte / mask

Ansikte / mask
Ansikte / mask
Ansikte / mask
Ansikte / mask
Ansikte / mask
Ansikte / mask

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ANSIKTE / MASK, gjutjärn, 1900-talets andra hälft, senare kopia av "Mask av Silén", ursprungligen formgiven av Conrad Carlman för Näfveqvarns bruk. H 25.

Åldersrelaterat slitage

818085

2020-10-04