Equipale Barrel stol samt bord Mexiko

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FÅTÖLJER samt BORD, 5 dlr, Mexiko, 1900-talets andra hälft, trä samt Equipale-skinn, bestående av: 4 fåtöljer, 1 bord, bordet med avtagbar skiva, höjd ca 65, diameter ca 100, stolarnas rygghöjd ca 80, sitthöjd 47 cm

Bruksslitage, patina,

818145

2020-10-10