Bålskål 1800-tal

Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal
Bålskål 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÅLSKÅL, 1800-talets början, England, flintgods, tryckt dekor i form av diverse nautiska symboler, höjd ca 13, diameter 28 cm

Lätt krackelerad, mindre stötmärke i botten, svag missfärgning

818344

2020-10-04