Bålskål 1800-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL, 1800-talets början, England, flintgods, tryckt dekor i form av diverse nautiska symboler, höjd ca 13, diameter 28 cm
Lätt krackelerad, mindre stötmärke i botten, svag missfärgning
818344
2020-10-04