Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", teservis, 13 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 6 tekoppar med underfat (1142), halvblond, 6 assietter (1086), helblond, marmelad ask med lock (399) refflet
Ett tefat med mindre nagg, marmeladask samt 4 koppar 2:a sortering
818364
2020-09-29