Royal Copenhagen Musselmalet

Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", teservis, 13 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 6 tekoppar med underfat (1142), halvblond, 6 assietter (1086), helblond, marmelad ask med lock (399) refflet

Ett tefat med mindre nagg, marmeladask samt 4 koppar 2:a sortering

818364

2020-09-29