Kantonporslin Kina

Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina
Kantonporslin Kina

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PORSLIN, Kina, Kanton, 1800-tal, 12 dlr, bestående av: 3 koppar, 6 fat, 2 kannor samt burk med lock, kannans höjd ca 7-12 cm

Mindre kanna med lagad pip
Naggar förekommer

818901

2020-10-04