Gustav Grafström, surrealistisk oljemålning
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAV GRAFSTRÖM (1886-1974), "Syndafallet - Surrealistisk fantasi", ristad signatur och daterad -36, a tergo även signerad med blyerts, olja på duk uppklistrad på pannå 49 x 60 cm
Duken har lossnat något i ett hörn, målningen lös i ramen
818937
2020-09-29