Gustav Grafström, surrealistisk oljemålning

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAV GRAFSTRÖM (1886-1974), "Syndafallet - Surrealistisk fantasi", ristad signatur och daterad -36, a tergo även signerad med blyerts, olja på duk uppklistrad på pannå 49 x 60 cm

Duken har lossnat något i ett hörn, målningen lös i ramen

818937

2020-09-29