Matservis Tango Wilhelm Kåge för Gustavberg
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, "Tango", matservis, 50 dlr, Gustavsberg, 1930-tal, bestående av 11 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 9 assietter, 10 desserttallrikar, 3 skålar, 3 uppläggningsfat, terrin m lock, såsskål, kanna
Delvis dekorslitage, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma
818986
2020-09-29