Matservis Tango Wilhelm Kåge för Gustavberg

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, "Tango", matservis, 50 dlr, Gustavsberg, 1930-tal, bestående av 11 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 9 assietter, 10 desserttallrikar, 3 skålar, 3 uppläggningsfat, terrin m lock, såsskål, kanna

Delvis dekorslitage, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma

818986

2020-09-29