Orientmatta antik kelim från trakten runt Sivas

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ORIENTMATTA, kelim från Sivas med omnejd, antik 1870-1890, 510 x 192 cm

PROVENIENS
Tore Söderlids samling, Stockholm

Flera skador, äldre lagningar, smutsig

819137

2020-10-25