Ensi Tekke antik 1800-tal
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ENSI, ENGSI / tältdörrförhänge, Tekke, Turkmen, antik 1800-tal, fragment, 110 x 80 cm
PROVENIENS
Tore Söderlids samling, Stockholm
Skador, både långsidor och kortsidor reducerade, smutsig
819139
2020-10-25