Ensi Tekke antik 1800-tal

Ensi Tekke antik 1800-tal
Ensi Tekke antik 1800-tal
Ensi Tekke antik 1800-tal
Ensi Tekke antik 1800-tal
Ensi Tekke antik 1800-tal
Ensi Tekke antik 1800-tal
Ensi Tekke antik 1800-tal
Ensi Tekke antik 1800-tal

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ENSI, ENGSI / tältdörrförhänge, Tekke, Turkmen, antik 1800-tal, fragment, 110 x 80 cm

PROVENIENS
Tore Söderlids samling, Stockholm

Skador, både långsidor och kortsidor reducerade, smutsig

819139

2020-10-25