Chuval Yomud antik 1850-1880

Chuval Yomud antik 1850-1880
Chuval Yomud antik 1850-1880
Chuval Yomud antik 1850-1880
Chuval Yomud antik 1850-1880
Chuval Yomud antik 1850-1880
Chuval Yomud antik 1850-1880
Chuval Yomud antik 1850-1880
Chuval Yomud antik 1850-1880

Klubbat för:

8 400 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

CHUVAL / väskfrontstycke, turkmensk, Yomud, antik ca 1850-1880, auberginefärgad botten, 82 x 115 cm

PROVENIENS
Tore Söderlids samling, Stockholm

Zustandsbeschreibung

Skador, smutsig

819141

2020-10-25