Klubbat för:
8 400 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
CHUVAL / väskfrontstycke, turkmensk, Yomud, antik ca 1850-1880, auberginefärgad botten, 82 x 115 cm
PROVENIENS
Tore Söderlids samling, Stockholm
Zustandsbeschreibung
Skador, smutsig
819141
2020-10-25
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner