Ljusstakar sengustavianska
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, omkring år 1800, marmor och förgylld mässing, urnformade ljuspipor, dekor av hängande kedjor, lösa ljusmanchetter, höjd ca 24 cm
Mindre nagg, ett hänge saknas på båda, slitage, en något lös i fattningen
819203
2020-09-30