Ljusstakar sengustavianska

Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, omkring år 1800, marmor och förgylld mässing, urnformade ljuspipor, dekor av hängande kedjor, lösa ljusmanchetter, höjd ca 24 cm

Mindre nagg, ett hänge saknas på båda, slitage, en något lös i fattningen

819203

2020-09-30