Spegel rokokostil
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1800-talets andra hälft, förgylld och bronserad, uppsvängt genombrutet krön, ramverk med infällt glas, höjd 141, bredd 56 cm.
Enligt uppgift från Brandsnäs Herrgård.
Sedvanligt ytslitage efter ålder, anlupet glas samt sprickor, senare förgyllning och bronsering.
819273
2020-10-10