Spegel rokokostil

Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, rokokostil, 1800-talets andra hälft, förgylld och bronserad, uppsvängt genombrutet krön, ramverk med infällt glas, höjd 141, bredd 56 cm.

Enligt uppgift från Brandsnäs Herrgård.

Sedvanligt ytslitage efter ålder, anlupet glas samt sprickor, senare förgyllning och bronsering.

819273

2020-10-10