Arkivskåp

Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARKITEKTSKÅP, 1900-talets första hälft, stomme av massivt barrträ, med ekfanér, med 15 st lådor med fällbar front, samt en utragbar arbetsskiva, baksida med del av etikett från Nyboholms nya möbelfabrik, höjd ca 171, bredd 103,5, totaldjup 77 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare renoverad

819355

2020-10-06