Baljfåtölj, sengustaviansk, stockholmsarbete

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, stockholmsarbete, träskuren dekor och pastellage, sarg med bladstav, dekor av hörnfleuroner, sabelformade ben, sitthöjd 42 cm

PROVENIENS
Familjen Bonde, Teleborgs slott, Växjö socken, Kronobergs län

ommålad, brukslitage

819421

2020-10-25