Baljfåtölj, sengustaviansk, stockholmsarbete
Vollendet
2020-10-25
819421
| Höchstes Gebot | 8 000 SEK |
| Schätzwert | 8 000 SEK |
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, stockholmsarbete, träskuren dekor och pastellage, sarg med bladstav, dekor av hörnfleuroner, sabelformade ben, sitthöjd 42 cm
PROVENIENS
Familjen Bonde, Teleborgs slott, Växjö socken, Kronobergs län
ommålad, brukslitage