Baljfåtölj, sengustaviansk, stockholmsarbete
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, stockholmsarbete, träskuren dekor och pastellage, sarg med bladstav, dekor av hörnfleuroner, sabelformade ben, sitthöjd 42 cm
PROVENIENS
Familjen Bonde, Teleborgs slott, Växjö socken, Kronobergs län
ommålad, brukslitage
819421
2020-10-25