Dogon mask

Dogon mask
Dogon mask
Dogon mask
Dogon mask
Dogon mask
Dogon mask

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

MASK Dyommo, Dogon, Mali, 1900-tal, bemålat med rött och svart, höjd ca 53 cm

Zustandsbeschreibung

Sedvanligt slitage med torrsprickor, maskhål etc

819448

2020-10-01