Spegel med konsolbord gustaviansk stil

Klubbat för:

6 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-tal, sengustaviansk stil, bemålad i guld samt imitaionsmåleri föreställande mahogny, överstycke med antikiserande måleri i gouache, konsolbord med marmorskiva, spegelns storlek ca 192x82, bordets höjd 34, 79x32 cm

Zustandsbeschreibung

Spegelglas med smärre skador, färgbortfall

819524

2020-10-01