Parti med silverskedar

Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar

Klubbat för:

3 600 SEK

3 500 SEK

SKEDAR, 39 dlr, silver, 1800-1900-tal, bl a: matsked Erik Lindroth, Umeå 1844 samt matsked av Johan Petter Ernander, Uppsla 1821, längd 10-22 cm, totalvikt ca 770 g

Åldersrelaterat slitage, inskription förekommer

819627

2020-10-01