Parti med silverskedar
Klubbat för:
3 600 SEK
3 500 SEK
SKEDAR, 39 dlr, silver, 1800-1900-tal, bl a: matsked Erik Lindroth, Umeå 1844 samt matsked av Johan Petter Ernander, Uppsla 1821, längd 10-22 cm, totalvikt ca 770 g
Åldersrelaterat slitage, inskription förekommer
819627
2020-10-01