Auguste de Roisin
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AUGUSTE DE ROISIN (1889-?), torghandel, olja på duk, otydligt signerad, utställd CM Palmquist Konstsalong 1943 och 1945 enligt etiketter à tergo, bildmått 65x56 cm
Ställvis krackelyr, smärre färgbortfall
819634
2020-10-11