Salvador Dalí, Le Cavalier Triomphant
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SALVADOR DALÍ (Spanien 1904-1989): Le Cavalier Triomphant ur L´Apocalypse, 1973, färglitografi i relief (19 färger), kontrasignerad Dalí och Forêt och numrerad 26/197 i blyerts, publicerad av Joseph Forêt, 64, rue La Fayette, Paris
Äkthetsintyg daterat Paris, 8 april 1977 medföljer
PROVENIENS
Joseph Forêt, éditeur d´Art
Inköpt av nuvarande ägare från ovanstående
gulnad, missfärgningar av passepartout
819673
2020-10-25