Jardiniere Gustavsberg
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JARDINIÈRE, flintgods, 1900-talets början, Gustavsberg, "Minne från Stockholm", empirestil, grön dekor delvis förgylld, höjd ca 6,5, diameter 22 cm
Mindre glasyrnagg, nötningar på gulddekor, åldersrelaterat slitage, mindre krackelyr
819820
2020-10-02