Jardiniere Gustavsberg

Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg
Jardiniere Gustavsberg

Klubbat för:

1 400 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

JARDINIÈRE, flintgods, 1900-talets början, Gustavsberg, "Minne från Stockholm", empirestil, grön dekor delvis förgylld, höjd ca 6,5, diameter 22 cm

Kuntoraportti

Mindre glasyrnagg, nötningar på gulddekor, åldersrelaterat slitage, mindre krackelyr

819820

Päivämäärä:

2020-10-02