Peter Celsing stolar Opera
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
PETER CELSING, stolar, 3 st, "Opera", för Gemla, stomme i formböjd rödbetsad bok, tygklädda sitsar samt ryggbricka, sitthöjd ca 44 cm
Modellen ritad till Operakällarens ombyggnad 1955-1961
Smärre slitage, repor, blekning
819903
2020-10-04