Peter Celsing stolar Opera

Peter Celsing stolar Opera
Peter Celsing stolar Opera
Peter Celsing stolar Opera
Peter Celsing stolar Opera
Peter Celsing stolar Opera
Peter Celsing stolar Opera
Peter Celsing stolar Opera
Peter Celsing stolar Opera

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

PETER CELSING, stolar, 3 st, "Opera", för Gemla, stomme i formböjd rödbetsad bok, tygklädda sitsar samt ryggbricka, sitthöjd ca 44 cm

Modellen ritad till Operakällarens ombyggnad 1955-1961

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, repor, blekning

819903

2020-10-04