Ytterfoder lergods möjligen Italien

Klubbat för:

300 SEK

800 SEK

YTTERFODER, lergods, 3 st, möjligen Italien, 1900-talets andra hälft, grönmelerad glasyr med vågig kant, reliefdekor samt reserver med rödbrun glasyr, diameter 18, höjd 14,5 cm.

Smärre bruksslitage.

819955

2020-10-12