Porslin Kina
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄRTALLRIKAR 1 par, KOPPAR, 1 par, KANNA samt VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått respektive polykrom dekor i emaljfärger, längd ca 6- 16 cm.
Bruksslitage, nagg, en kopp med spricka, en vas lagad, kanna med mindre mynningsspricka.
819993
2020-10-11