Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

2 000 SEK

BÄRTALLRIKAR 1 par, KOPPAR, 1 par, KANNA samt VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått respektive polykrom dekor i emaljfärger, längd ca 6- 16 cm.

Bruksslitage, nagg, en kopp med spricka, en vas lagad, kanna med mindre mynningsspricka.

819993

2020-10-11