Rörstrand gallerskål samt assietter

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

RÖRSTRAND, fruktservis, 13 dlr., porslin, 1900-talets första hälft, rokokostil, dekor i blått, bestående av: gallerskål, assietter med bruten bård, 12 st., diameter ca 21-33 cm

Kuntoraportti

Obetydligt bruksslitage

820004

Päivämäärä:

2020-10-03