Berndt Friberg vas samt skål
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas samt skål, 2 st, Gustavsberg, stengods, grönbrun harpälsglasyr, signerade Friberg samt med Studiohanden, vas daterad 1976, skål med årsbokstav G (1965), höjd på vas ca 22 resp skål ca 8,5 cm
820041
2020-10-03