Berndt Friberg vas samt skål

Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål
Berndt Friberg vas samt skål

Klubbat för:

6 600 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas samt skål, 2 st, Gustavsberg, stengods, grönbrun harpälsglasyr, signerade Friberg samt med Studiohanden, vas daterad 1976, skål med årsbokstav G (1965), höjd på vas ca 22 resp skål ca 8,5 cm

Zustandsbeschreibung

820041

2020-10-03