Kandelabrar nyrenässans
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABRAR, nyrenässans, 1800-talets slut, bronserad metall behängd prismor, infälld balusterformad porslinsmitt, för fem ljus, höjd 43 cm.
Sedvanligt ytslitage efter ålder, några prismor med nagg.
820131
2020-10-11