Golvurna Kanton 1800-tal

Golvurna Kanton 1800-tal
Golvurna Kanton 1800-tal
Golvurna Kanton 1800-tal
Golvurna Kanton 1800-tal
Golvurna Kanton 1800-tal
Golvurna Kanton 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVURNA, Kanton, 1800-tal,polykrom dekor av fåglar och växter i emaljfärger, höjd 44 cm.

Bruksslitage, lagning på den utvikta mynningen.

820132

2020-10-11