Bordspendyl 1800-tal Philippe H. Mourey

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, förgylld och bronserad zink, Philippe H. Mourey, Paris, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, dekor i form av flicka med fruktkorg, urverket märkt Japy Freres & Co 1855, emaljerad urtavla, romerska siffror, höjd ca 30 cm, sockel, kupa och fundament samt nyckel och pendel medföljer

Slitage

820199

2020-10-07