Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAKLAMPA, 1930-tal, art deco, glaskupa med reliefdekor med sjöfåglar, tillskriven Ewald Dahlskog, Reijmyre Glasbruk, kupans höjd 23 cm, stång 52 cm

Mindre nagg vid kupans ring

820204

2020-10-04