Skänk gustaviansk

Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk

Klubbat för:

4 800 SEK

4 000 SEK

SKÄNK, bemålad, 1700-talets slut, gustaviansk, två lådor, spegeldörrar med räfflad front, dekor av tandsnitt, höjd ca 109, 110x51 cm, nyckel medföljer

Senare bemålning, slitage, sprickor, färgbortfall

820328

2020-10-05