Stolar Baltikum Empire
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 1 par, bemålade, Baltikum, 1800-talets första hälft, empire, spiralvridna armlän med avslut i form av lejonmaskaroner, bladhölstrande ben, bronserade detaljer, sitthöjd ca 45 cm
Senare bemålning, färgbortfall, slitage
820351
2020-10-07