Stolar Baltikum Empire

Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire
Stolar Baltikum Empire

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STOLAR, 1 par, bemålade, Baltikum, 1800-talets första hälft, empire, spiralvridna armlän med avslut i form av lejonmaskaroner, bladhölstrande ben, bronserade detaljer, sitthöjd ca 45 cm

Senare bemålning, färgbortfall, slitage

820351

2020-10-07